26. (73.) Hrvatsko veslačko prvenstvo

Završilo je još jedno Prvenstvo Hrvatske, a s njime polako i sezona 2016. Prvenstvo se kao i svake godine održavalo na regatnoj stazi Jarun i to od petka 07.10. Nike Air Max 2016 Dames Grijs do nedjelje 09.10. Veslački klub Jadran je u Zagreb otputovao sa 19 regatnih veslača i 9 veterana koji su nastupili u 10 različitih disciplina. Nakon povratka u Rijeku i prospavane noći možemo reći da je Prvenstvo bilo uspješno jer smo se vratili sa titulama prvaka i viceprvaka Hrvatske u kategoriji mlađih juniora što je odlično i obećavajuće za budućnost Kluba! :)

Sa pregledom rezultata ćemo krenuti od najmlađih. U kadetskim kategorijama veslali smo 3 discipline; i to 1xKMA Anđelić koji je zauzeo sveukupno 6. Nike Air Max 2017 Heren grijs mjesto od 23 prijavljena skifa; Stilin i Labinjan su veslali 2xKMA i zauzeli 11.mjesto u sveukupnom poretku; dok je 4xKMA Slankamenac, Piškor, Mirić i Sablić u gustoj borbi izgubio broncu za manje od 2 sekunde i tako zauzeo sveukupno 4. mjesto od 18 prijavljenih posada.

IMG_20161008_110237

U kategoriji mlađih juniorki veslala je i naša Lara u 1xJŽB, te zauzela 8. mjesto od sveukupno 13 prijavljenih skifova. U muškim kategorijama veslali smo 8+JMB (Papić, Amižić, Stojšić, Tomac, Omerović, Jelovac, Kodrnja, Momčilović i kormilar Gojković) prvi dan i dečki su osvojili titulu viceprvaka Hrvatske odmah iza Istre, odnosno drugo mjesto od 8 prijavljenih posada. mochilas fjallraven kanken oferta Dok se drugi dan veslao 4+JMB (Stojšić, Amižić, Papić, Tomac i kormilar Gojković) i tu su naši dečki vratili Istri za prvi dan, te su uvjerljivo i sigurno stigli do titule prvaka Hrvatske! :) Čestitke dečkima još jednom! :)

IMG_20161008_114913

U juniorskim kategorijama nažalost nismo imali predstavnika, dok su u seniorkama i seniorima bile 3 posade – 2xSŽ Dujmešić, Vukašinović koje su zauzele peto i posljednje mjesto u finalu, 2+SM Plišić, Udovičić i kormilar Gojković koji su također drugi dan natjecanja bili na začelju finala, ali su zato prvi dan u 2xSM Plišić i Udovičić zauzeli vrlodobro 3. mjesto.

Dok su veterani u 2-VM zauzeli 2. Nike Italia mjesto, u 2xVM 1. Scarpe Nike mjesto i u 8+VM 1.

Ovaj unos je objavljen u Vijesti. Bookmarkirajte stalnu vezu.