AKTIVAN POČETAK VESLAČKE SEZONE

Nakon natjecanja u ergometrima 12.03. uslijedio je početak veslačke sezone.

Prva na rasporedu je bila Daljinska regata u Zagrebu – 19.03.2016. Veslački klub Jadran nastupio je sa 3 posade:

1x SMB Danijel Plišić – 3. mjesto u ukupnom poretku i 1. mjesto u kategoriji mlađih seniora

2- JMB Vito Papić-Gianni Amižić – 1. mjesto i u istoj kategoriji Mateo Stojšić-Janko Tomac – 3. mjesto

______________________

Odmah u nedjelju 20.03.2016. održala se 1. regata škole veslanja u Puli gdje su naši veslači također imali odlične rezultate. U kategoriji 2x JMB početnici 1. mjesto su osvojili Mineo Jelovac-Dominik Omerović, dok je u istoj kategoriji 2. mjesto zauzela druga posada Jadrana Matija Momčilović-Dorian Krivokuća. U kategoriji 2x KMA Jadran je zauzeo prve tri pozicije postolja – 1. mjesto Vanja Ivošević-Lucijan Sablić, 2. mjesto Dominik Puškarić-Benjamin Miočić Stošić i 3. mjesto Vito Labinjan-Matej Stilin. U 1x KMA prvo mjesto je odnio naš Dominik Slankamenac, dok je u kategoriji 1xKMB bio prvi Mihovil Poropat. U kategoriji 2x KMA imali smo još jedno prvo mjesto – Jakov Piškor i Goran Mirić! Bravo dečki!

20160320_122841

_______________________

26.03.2016. nike pas cher uslijedilo je Otvoreno prvenstvo Zagreba. Jadranaši su opet došli u Rijeku sa pregršt medalja.

2. mjesto u 1x SM Danijel Plišić

1. mjesto u 2- JMB Mateo Stojšić – Janko Tomac

2. mjesto u 2- JMB Vito Papić – Gianni Amižić

2. cheap fjallraven kanken mjesto u 4- JMB Dario Kodrnja – Mineo Jelovac – Dorian Krivokuća – Matija Momčilović

3. mjesto u 1x KMA Dominik Slankamenac

1. mjesto u 2x KMA Jakov Piškor – Goran Mirić

20160326_113309 received_962331427169532

_____________________

Vikend nakon je bio iznimno aktivan Jadranaši su nastupali u subotu na regati u Puli – 3. regata Veslačkog kupa Miljenko Finderle, a u nedjelju putovali u Ankaran (SLO).

Rezultati iz Pule: 1. mjesto u 1x SM Danijel Plišić: 1. mjesto u 2- JMB Mateo Stojšić i Janko Tomac; u istoj kategoriji 2. mjesto Vito Papić i Gianni Amižić; 3. Goedkope Nike Air Max 1 mjesto u 4x KMA Vanja Ivošević, Andrej Anđelić, Vito Labinjan i Matej Stilin; 1. mjesto u 2x KMA Jakov Piškor i Goran Mirić i u kategoriji 1x KMA 2. mjesto Dominik Slankamenac.

20160402_170731

Rezultati iz Ankarana: 3. mjesto u 1x SMB Danijel Plišić; 3. mjesto u 2- JMA Vito Papić i Gianni Amižić; 4. mjesto u 4- JMA Vito Papić, Gianni Amižić, Mateo Stojšić i Janko Tomac; 3. mjesto u 2x JMB Matija Momčilović i Dorian Krivokuća; 3. mjesto u 1x JŽA Lina Škorić; 3. mjesto u 4x KMA Jakov Piškor , Goran Mirić, Vanja Ivošević, Dominik Slankamenac; 2. mjesto u 1x KMA Dominik Slankamenac; 3. mjesto u 2x KMA (do 14 godina) Vanja Ivošević i Lucijan Sablić i 2. mjesto u 2x KMA (do 13 godina) Vito Labinjan i Matej Stilin.

20160403_135532

________________________

Posljednja regata u ovom nizu aktivnih vikenda je Croatia open u Zagrebu.

U subotu 09.04.2016. nastupili su dvojci. Danijel Plišić nastupio je u kombinaciji sa kolegom iz Vukovara i zauzeli su sveukupno 5. mjesto u 2- SMB. Nike Air Max 2016 Heren zwart U kategoriji 2- JMB nastupili su Papić Vito i Amižić Gianni te zauzeli sveukupno 4. mjesto, dok su u istoj kategoriji sveukupno 7. mjesto (1. mjesto u FB) zauzeli Mateo Stojšić i Janko Tomac. U kategoriji 1x KMA 2. mjesto u svojoj grupi osvojio je Dominik Slankamenac.

U nedjelju 10.04.2016. u 4- SMA u kombinaciji nastupio je Danijel Plišić i zauzeli sveukupno 3. mjesto. Dok je u 4- JMB posada Jadrana (Stojšić-Amižić-Papić-Tomac) zauzela vrlodobro 4. mjesto. U kategoriji 2x KMA nastupile su 3 posade – Mirić Goran i Jakov Piškor su u svojoj grupi zauzeli 2. mjesto; Dominik Slankamenac i Vanja Ivošević su također zauzeli 2. mjesto u svojoj grupi, te Vito Labinjan i Matej Stilin sa 4. nike air max 2016 heren mjestom u svojoj grupi.